Zadzwoń do nas
+48 502 415 401
system układania metrowych bloczków drewniano-cementowych ma ponad 50-letnią tradycję w budownictwie w całej Europie.
Zainteresowani, którzy oglądali lub mieszkali w wybudowanych przez nas domach jednorodzinnych, zrozumieli, że era ceglanych domów jednorodzinnych o ciężkiej konstrukcji stropowej bezpowrotnie minęła.
Ogromne zapotrzebowanie na pracę, energię i właściwości cieplne klasycznych domów murowanych nie są już w stanie konkurować z nowoczesnymi technologiami warstwowymi, tak jak wóz konny nie jest w stanie konkurować z nowoczesnymi środkami transportu.
Niskie koszty samodzielnej budowy, szybkość budowy, a zwłaszcza znaczna roczna oszczędność pieniędzy na ogrzewanie naszych domów to jasny i przekonujący argument dla racjonalnie myślącej klienteli.
ten system siatkowy o chłonności do 1% prawie nie pozwala na kondensację pary wodnej wewnątrz konstrukcji, następuje swobodny przepływ wilgoci przez konstrukcję.
użyte materiały i konstrukcje budowlane różnią się zasadniczo w zależności od wielkości oporu cieplnego osiągniętego po zakończeniu budowy (wilgotność wbudowana i praktyczna)
w przypadku materiałów jednorodnych (tradycyjnych), gdzie na izolacyjność cieplną istotny wpływ ma obecność wilgoci wbudowanej, początek zawilgocenia praktycznego nastąpi po 4-5 latach. Do tego czasu dochodzi do zwiększonej utraty ciepła, a co za tym idzie, wzrostu kosztów ogrzewania
konstrukcja warstwowa z wykorzystaniem styropianu stabilizowanego jako materiału termoizolacyjnego, który utrzymuje wysoki poziom oporu cieplnego nawet w bardzo wilgotnym środowisku, co tłumaczy bardzo niskie koszty ogrzewania (tj. natychmiastowe oszczędności) w pierwszych miesiącach po zakończeniu budowy
ogólnie można stwierdzić, że konstrukcje warstwowe (sandwich) w odróżnieniu od jednorodnych nie są tak podatne na sezonową kondensację pary wodnej.
Bloczki strużkowo-betonowe systemu isoblok o grubości do 40 mm wykonujemy za pomocą gwoździ lub wkrętów do drewna.
siła potrzebna do wyciągnięcia gwoździ, kołków i kołków wkręcanych z szalunków traconych IZOBLOK [kN (kp)] patrz. poniższą tabelę.
Poszczególne systemy budowlane różnią się obszarem mostka termicznego.
W przypadku materiałów jednorodnych jest to spoina pionowa i pozioma, którą wypełnia się spoiwem – zaprawą oraz nadproże i korona.
Konstrukcje warstwowe, do których należy system Izoblok, nie mają tego problemu. Dzięki wkładce styropianowej łączącej poszczególne bloczki eliminowane są łączenia pionowe i poziome, nadproża i wieńce wykonane są z tych samych izolowanych bloczków z zastosowaniem wzmocnień.
Jest to zdolność materiałów budowlanych do akumulacji ciepła wprost proporcjonalnie do ciężaru objętościowego materiału. Parametr ten informuje nas o właściwości materiału, która spowalnia wychładzanie obiektu podczas przerwy grzewczej w zimie i odwrotnie, nagrzewanie się obiektu pod wpływem zewnętrznych źródeł ciepła w lecie.
W przypadku materiałów jednorodnych poprawa oporu cieplnego znacznie pogarsza akumulację.
W przypadku systemu budowlanego Izoblok, w którym wysoką izolacyjność cieplną zapewnia styropian stabilizowany w połączeniu ze zdolnością do akumulacji energii cieplnej bez tworzenia mostków termicznych, dla ilustracji można przyjąć, że np. czas potrzebny na wyrównanie temperatur zewnętrznych i wewnętrznych przy różnicy 20°C, gdy nie jest dostarczana dodatkowa energia cieplna, wynosi 240 godzin.
Ile kosztuje m 3 lub m 2 muru?
Odpowiedź na to pytanie może być jasna, ale nie opisuje całości problemu. Nie porównuje się cen konstrukcji o porównywalnych parametrach. Najważniejsze jest tutaj porównanie kształtek ceramicznych o najwyższym oporze cieplnym ze wspomnianej ściany systemu zabudowy Izoblok.
W porównaniu ekonomicznym należy uwzględnić wpływ „grubości” konstrukcji. Przykładem może być dom rodzinny o powierzchni zabudowanej 113 m 2 . Wykonany z jednolitego szalunku zaoferuje Państwu ok. 90 m2 powierzchni użytkowej. Natomiast przy zastosowaniu systemu Izoblok oferta powierzchni użytkowej w porównywalnej cenie realizacji wyniesie 95 m 2 .
Przy cenie za 1 m 2 powierzchni mieszczącej się w przedziale od 15 do 20 tysięcy CZK (lub więcej) różnica w przypadku domu dwupiętrowego przekracza 100 000 CZK.
System Izoblok umożliwia montaż rolet okiennych przednich i górnych. Wygląd lameli oglądanych od zewnątrz - zamknięta żaluzja tworzy „fale” (zagina się do wewnątrz). Regulacja szalunku odbywa się poprzez wycięcie jego przedniej części na całej szerokości otworu budowlanego (nie jest konieczne docinanie poza nią). wymiar). Przy zachowaniu 30 mm styropianu maksymalna głębokość wrębu wynosi zatem 120 – 150 mm. Wysokość wycięcia zależy od rozmiaru zastosowanego pudełka.
ŚCIANY WEWNĘTRZNE
ŚCIANY ZEWNĘTRZNE
Protokół klasyfikacji reakcji na ogień
Instrukcja pracy krok po kroku
Deklaracja właściwości część I
Deklaracja właściwości cześć II
+48 502 415 401
Rynek Główny 28, 30-010 Kraków
Na skróty
Przydatne linki
Newsy
IZOBLOK MoWA dom energooszczędny